Brambory: od hranolků po vdolky

Na podzim loňského roku se gastroaliance Together rozšířila o další podnik. Tím je restaurace Brambory, která se zaměřuje na pokrmy z brambor. Po knedlících ve Vinohradském Parlamentu se tak ke slovu dostává další opomíjená příloha. Restaurace je nově zastoupená také na Wevaru. Pokud tedy máte Pankrác z ruky, můžete si nechat vybraná jídla dovézt až domů. 

 

Jako plodina se brambory rozšířily počátkem 19. století a díky své nenáročnosti a vysokým výnosům získaly rychle na popularitě. Dnes jsou jednou z nejvíce konzumovaných potravin na světě a tvoří podstatnou součást jídelníčku mnoha národů. A není divu – brambory jsou totiž nejen chutné, ale také zdraví prospěšné. Obsahují dokonce více vitamínů a minerálních látek než banány či ořechy.

 

Brambory mohou mít různý tvar, barvu i chuť, kterou ovlivňuje řada faktorů včetně geografických podmínek. Podobně jako u vína. V současnosti existuje přes 4000 druhů brambor, ke konzumaci však slouží jen několik desítek.

 

Brambory na všechny způsoby

V nové restauraci Brambory, jež se nachází na pražském Pankráci, některé z nich můžete ochutnat. Podnik se zaměřuje především na české odrůdy, jako je Antonie, Bluestar, Ballerina či Laura. Na menu však najdete také německé Annabelle, holandské Agria či francouzské Celtiane.

 

Máte chuť na hranolky, krokety, rösti, lokše, bramborový salát, patatas bravas či plněné brambory? To vše můžete v restauraci dostat. Kuchaři navíc zvolí tu odrůdu, která se k danému jídlu hodí nejlépe. Brambory ve zdejší kuchyni neupravují pouze jako přílohy, ale tvoří z nich i lahodné dezerty. Ochutnat tak můžete bramborovo-tvarohový knedlík s marcipánem nebo bramborové vdolky s povidly a tvarohem.

 

Restaurace zkrátka představuje brambory v celé jejich kráse, barevnosti a rozmanitosti zpracování. Koncept chce ukázat výjimečnost této suroviny, kterou považujeme za obyčejnou a samozřejmou. 

 

Na Pankrác, nebo rovnou domů? 

Restauraci Brambory najdete přímo na ulici Na Pankráci, kousek od obchodního centra Arkády. Kuchyni má na starosti Lukáš Soukup, který předtím sbíral zkušenosti v restauraci Sia pod dohledem Jiřího Štifta. Stejně jako ostatní šéfkuchaři vybrali také Lukáš spolu s Jiřím několik jídel z menu restaurace pro Wevar a nadále dohlíží na jejich kvalitu. Máte tak jistotu, že dovezené jídlo bude chutnat stejně dobře, jako kdybyste si ho dali v restauraci.

 

Nyní tak nemusíte vy pro brambory na Pankrác, ale Brambory dorazí k vám. Aktuálně máme v nabídce čtyři pokrmy z této restaurace. 
Doporučujeme všechny, proto rovnou přejděte na restauraci a vyberte si, na co zrovna máte chuť. 

 

IMG_3337 IMG_3338 IMG_3339 IMG_3340

 

Do budoucna na Wevaru určitě počet pokrmů z restaurace Brambory ještě rozšíříme. Stejně tak si již brzy budete moci zakoupit i chlazená jídla, která si doma snadno připravíte podle detailního návodu. 

 

Chcete-li poznat rozmanitost brambor a objevit jejich výjimečnost, je restaurace Brambory tou správnou volbou. 

 

Poznejte i naše další restaurace: Vinohradský Parlament, Bruxx.