Plánujete oslavu narozenin? Vytáhněte se perfektním pohoštěním!

jidlo_na_oslavu2

Po době, kdy jsme se nemohli vídat ani s přáteli, ani s rodinou, přišlo tolik očekávané uvolnění. Konečně můžete s rodinou a svými blízkými oslavit narozeniny a dát si k tomu něco opravdu dobrého. Abyste se jim však mohli věnovat naplno, objednejte si pohoštění s rozvozem k sobě domů.

I když nebudete muset nic chystat doma ani nakupovat, rozhodně nenechávejte všechno na poslední chvíli. Plánovat byste měli s předstihem, takže si stejně jako před nákupem vezměte tužku a papír a sepište si seznam, vlastně několik seznamů.

Nenechávejte nic na poslední chvíli

První seznam se bude týkat hostů. Napište si, kolik lidí pozvete, kolik bude dospělých a kolik dětí. Nezapomeňte se také hostů zeptat, jestli nemají na něco alergii. Mezi nejčastější patří alergie na ořechy, mořské plody, citrusy nebo laktózu či lepek.

Usnadníte si tím hodně práce a starostí, a také si pojistíte, že oslava narozenin proběhne bez komplikací. Pak už jen stačí promyslet téma party a rozhodnout se, jakou kuchyni budete servírovat.


To vede k dalšímu seznamu, na který si poznamenejte druh kuchyně, kterou chcete podávat a jednotlivé položky menu. Budete servírovat klasické menu: polévka, salát, předkrm, hlavní jídlo a zákusek? Nebo raději zvolíte raut plný chuťovek? Ze seznamu hostů už víte, kolik lidí přijde, ať se tedy rozhodnete jakkoliv, lehce odhadnete, kolik jídla máte objednat.

Vsaďte na exotickou kuchyni

Pokud ještě nevíte, jakou kuchyni zvolit, pak rozhodně vsaďte na exotickou kuchyni. I přes to, že je v našich zeměpisných šířkách trochu netradiční, Češi milují asijskou kuchyni. Nebojte se proto trochu experimentovat a objednejte třeba kuřecí prsa na kari, siu yuk a na zobání mezi chody krevetové chipsy.
Je na vás asijská kuchyně moc velká divočina? Pusťte se do objevování evropských dobrot,. Skvělá je na party například belgická kuchyně, odkud pocházejí skvělé hranolky nebo vafle.

Protože k dobrému jídlu patří i dobré pití, přichází na řadu třetí seznam – seznam nápojů. Především v létě byste měli mít přichystané nealkoholické nápoje, jako jsou džusy, domácí limonády nebo čistá voda. Ty nezapomeňte řádně chladit a do mrazáku připravit i dostatek ledu. Pro dospělé by nemělo chybět víno, pivo a případně něco ostřejšího.

dezert_skala

Správný oběd končí sladkou tečkou

Co však v žádném případě nesmí chybět na žádném obědovém menu ani na oslavě, jsou dezerty. Rautovým stolům budou určitě slušet mini zákusky. Mezi nejoblíbenější patří punčové řezy, indiánek nebo větrník. Myslete tedy na mlsné jazýčky a přiobjednejte zákusky, - ty rozhodně neurazí ani po dobrém obědě, ani po večeři.

Nečekáte hosty na oběd, ale jen na čaj o páté?

Bez velkých seznamů se jistě obejdete, když zvete pár přátel na sobotní posezení nebo na čaj o páté. Nicméně i v takovém případě se můžete vytáhnout. Objednejte chuťovky k pivu nebo vínu, po kterých se jen zapráší. Pro tyto příležitosti jsou perfektní lahůdky jako utopenci, nakládaný hermelín nebo slané šneky. Ke kávě a čaji však raději volte sladké pohoštění v podobě zákusků nebo sušenek.

;Když víte, kolik jídla budete objednávat a máte i představu o tom, jaké jídlo by to mělo být, pak už stačí jen udělat poslední krok – objednávku. Nemusíte prohledávat web a objednávat všechno zvlášť u jednotlivých dodavatelů. Stačí si na wevar.cz najít svá oblíbená jídla a všechno objednat najednou. Celou objednávku vám přivezeme najednou, takže odpadá i čekání na jednotlivé dodavatele. Na vás už jen bude pochutnat si a užít si čas s přáteli.