Wevar, seznamte se s námi blíže

Kde se vzal Wevar? A kdo za ním stojí? Možná si tyto dotazy sami pokládáte a chcete se o Wevaru dozvědět víc, než jaké pokrmy nabízí. Pro nás pak není nic jednoduššího, než vám na tyto základní otázky odpovědět a představit vám Wevar a jeho fungování trochu blíže. 

Snímek obrazovky 2021-11-04 v 23.09.24

 

Vše začalo v roce 2013. Tehdy v Praze otevřel Vinohradský Parlament, moderní hospoda s českou kuchyní, které kraluje šéfkuchař Jan Pípal. Symbolem české kuchyně je pro nás knedlík, který v menu najdete na několik různých způsobů včetně sladké tečky. 

 

Jen o pár měsíců později vznikl druhý podnik, Bruxx. Čerstvé mušle, křupavé hranolky, široký výběr piv a sladké vafle. To jsou základní kameny belgické kuchyně i naší restaurace. Také tu si vzal na povel Jan Pípal. Jeho umění perfektně doprovodí sklenice správně vychlazeného piva. V Bruxxu máme na výběr přes 60 druhů. 

 

Na sklonku roku 2017 přibyl další podnik, tentokrát zaměřený na asijskou kuchyni. Restaurace Sia se rozkládá ve třech patrech Šporkovského paláce. Na každém patře se nachází otevřená kuchyně. Zatímco jedna se věnuje přípravě knedlíčků dim sum, z jiné voní křupavá pekingská kachna a poslední se zaměřuje na pokrmy z grilu. Tým okolo šéfkuchaře Jiřího Štifta tvoří kuchaři ze všech koutů Asie. 

 

Spolu s restaurací Sia vznikl také Cukrář Skála. Usídlil se také ve Šporkovském paláci, během let se ale jeho zákusky rozšířily na další dvě adresy. Cukrář Lukáš Skála, podle kterého je podnik pojmenovaný, vyznává poctivé cukrářské řemeslo s důrazem na kvalitní suroviny. Přestože se Skála inspiruje tradičními recepturami, vnáší do svých zákusků moderní vzhled. 

 

Do sítě našich podniků, kterou jsme pojmenovali Together, patří ještě chlebíčkové bistro Sisters, Foodway Catering, dvě Potrefené husy a od 5. 11. 2021 i brambory na Pankráci. A Wevar

 

wevar_taška kopie_2 

 

Proč Wevar? 

Proč vznikl Wevar? Z jednoduché potřeby uspokojit rostoucí poptávku online objednávek a rozvozu, kterou s sebou přinesla současná doba. Také vnímáme, že roste zájem o zdravou a kvalitní stravu v krabičkách a také party sety pro rodinné oslavy či setkání s přáteli, které si objednáte ze své oblíbené restaurace. 

 

Z těchto důvodů jsme se rozhodli vybudovat vlastní rozvoz. A trochu se odlišit. Být jiní, dodat naší službě přidanou hodnotu, kterou momentálně jinde nedostanete. Dali jsme dohromady náš tým šéfkuchařů, kteří sestavili nabídku vybraných jídel, delikates a dezertů napříč vlajkovými restauracemi sítě Together. 

 

Na jednom místě si tak můžete objednat pokrmy z podniků Bruxx, Sia, Sisters, Vinohradský Parlament a Cukrář Skála. My vše připravíme, zabalíme a v jedné tašce dovezeme v rámci Prahy až před váš práh. Jak to funguje v praxi? Abychom nepřetěžovali provoz jednotlivých restaurací, vytvořili jsme tzv. cloudovou kuchyni. Tým kuchařů musí zvládnout připravit moravského vrabce a kulajdu stejně dobře jako knedlíčky gyoza a kung pao nebo mušle či kohouta na víně. Na kvalitu pokrmů z cloudové kuchyně pak nadále dohlíží šéfkuchaři jednotlivých podniků. 

 

Na teď i na potom

Co vše v nabídce Wevaru najdete? Kde jen začít… Každý den, sedm dní v týdnu, tedy včetně svátků a víkendu, pro vás připravujeme denní menu. Výběr ze dvou polévek a čtyř hlavních jídel doplňují domácí limonády. Nejdražší jídlo z denního menu vás vyjde na 145 korun. Objednat si z denního menu je možné den předem, do 14:30.

 

Pro ty, kdo rádi plánují více dopředu, máme připravenou nabídku chlazených jídel. Ta obsahuje českou i mezinárodní kuchyni. Poctivě uvařené a chutné pokrmy z kvalitních surovin, které si doma snadno ohřejete. A výborný oběd či večeře je na stole za pár minut.

 

Přepadl vás hlad z ničeho nic, ale nechce se vám vařit a ani opouštět pohodlí domova? Přesně pro vás je naše stálá nabídka, kde najdete to nejlepší z restaurací Sia, Bruxx a Vinohradský Parlament. A nezapomeňte také na sladkou tečku od Cukráře Skály či některé z našich speciálních piv. Čekáte naopak návštěvu až za týden a chcete ji potěšit dobrotami z Wevaru? Žádný problém. Jídla ze stálé nabídky si můžete objednat až 14 dní dopředu. My vše ve stanovený termín a čas přivezeme.

 

Poslední sekcí, kterou na Wevaru máme, jsou Chuťovky. Co si pod tím představit? Nejen lahůdky v podobě krevetových chipsů, utopenců nebo nakládaného hermelínu, ale také přílohy jako knedlíky. Pokud čekáte návštěvu, přijdou vám vhod pomazánky z bistra Sisters, se kterými vykouzlíte výtečné chlebíčky. 

 

Tak neváhejte – Wevar je tu pro vás. Stačí si vybrat a my vše dovezeme v jedné tašce přímo k vám. Při objednávce nad 1000 korun máte navíc dopravu zdarma.