Sushi z restaurace Sia až k vám domů

Wevar + Sia = sushi víkend

 Vánoční hodování se kvapem blíží. Ale ještě než si zaplníme talíře bramborovým salátem a smaženým řízkem nebo kaprem, chtělo by to jídelníček trochu odlehčit. Co si takhle užít víkend v japonském stylu a dopřát si skvělé sushi z restaurace Sia? Vstávat z gauče kvůli němu nemusíte – Wevar se o vše postará.

 

Spolu s asijskou restaurací Sia jsme pro vás nachystali dva sushi sety (pro jednu, nebo dvě osoby), které budou k dostání od pátku 10. prosince do neděle 12. prosince. Sushi víkend je zároveň první gastronomickou akcí připravenou speciálně pro Wevar. To znamená, že oba sushi sety najdete pouze na stránkách Wevaru s objednáním domů, kam vám je rádi dovezeme.

 

Sous-chefovo tajemství

Proč jsme přesvědčení, že sushi z restaurace Sia je jedno z nejlepších v Praze? Protože známe sous-chefovo tajemství, kterým je receptura na přípravu sushi rýže. Tomáše Homůlku ji naučil před 15 lety přímo asijský sushi master, když působil v pražské restauraci zaměřené na sushi. Podnik dnes již neexistuje, Tomáš se však sushi věnuje dál a své znalosti neustále rozvíjí.

 

Sushi weekend2

 

„Základem sushi je kvalitní rýže, kterou smícháme s rozvarem z rýžového octu, soli a cukru. Druhou důležitou součástí jsou čerstvé ryby. Díky obojímu má sushi ze Sii perfektní chuť. A hlavně úplně jinou, než když si koupíte sushi v supermarketu,“ vysvětluje Tomáš Homůlka. 

 

Ryby kuchaři berou od několika dodavatelů, část pochází z Malediv. „Jeden den ráno je rybáři uloví a částečně zpracují hned na lodi. Poté předají transportu a druhý den máme ryby v kuchyni,“ popisuje cestu ryb z Malediv do pražské Sii Tomáš. 

 

Pro jednoho, pro dva, nebo pro jistotu obě varianty? 

A co přesně jsme si pro vás přichystali? Sushi Set pro dvě osoby obsahuje celkem 34 kousků a salát z mořských řas wakame. Ochutnáte klasické rolky maki ve třech verzích: s tuňákem, lososem a avokádem. Ty doplní obrácená rolka uramaki, uvnitř s krevetou, avokádem a okurkou a navrch obalená lososem. A chybět nebudou ani nigiri, válečky rýže překryté kouskem ryby. Do setu jsme dali nigiri s lososem, krevetou a netradičním red snapperem (česky chňapal červený).

„Red snapper je jednou z ryb, které bereme právě z Malediv. Jde o velké, až čtyřkilové kusy, které mají jemné maso. Každá ryba má svou jedinečnou chuť, ale pro přiblížení bych chuť masa z red snappera přirovnal k mořskému vlkovi,“ doplňuje Tomáš Homůlka. 

 Sushi weekend3 SushiWeekend4

Také do Sushi Setu pro jednoho jsme dali rolky maki (losos, okurka), obrácenou rolku uramaki a nigiri, v tomto případě s lososem, krevetou a tuňákem. Dohromady v boxu najdete 20 kousků sushi. 

 

Správná konzumace

Článků, jak jíst správně sushi, jste nejspíš už četli bezpočet. Proto od nás žádné rady nečekejte. Povíme vám pouze, jak to vidí sous-chef restaurace Sia: „V tomto nelpím na striktních pravidlech. Naopak mě baví bourat hranice, a proto jsem rád, když každý konzumuje sushi podle sebe. Jako všechno se i sushi vyvíjí, převzalo některé evropské a americké vlivy a stejně tak se posouvají i možnosti konzumace. Za mě je vše dovoleno.“

 

Ať už tedy sushi milujete jakkoli, jedno je jisté. Tento víkend vám ho přivezeme my, kamkoliv po Praze.
V zóně 1 (Praha 1, 2 a 3) vám navíc dáme dopravu zdarma.

 

Objednávat můžete od pátečního odpoledne až do neděle. A pokud vás zaujmou i další dobroty z naší nabídky, například japonské pivo Asahi, krevetové chipsy nebo dezerty od Cukráře Skály, klidně si je k objednávce přidejte také. My vše zabalíme a dovezeme naráz v jedné tašce.