Svatomartinská husa, tradice i pochoutka

Kde se vzala svatomartinská husa? 

 

Ke dni svatého Martina patří neodmyslitelně dokřupava upečená husa. Kromě pečínky se na menu restaurací ve dnech okolo 11. listopadu, na kdy připadá svátek Martina, objevují další husí pochoutky. Hosté si tak mohou dopřát skutečné svatomartinské hody. My vám je rádi nabídneme v jedné z našich restaurací, Vinohradském Parlamentu, ale také na Wevaru, abyste si svatomartinské husí dobroty mohli vychutnat i doma. A než vám je dovezeme, přečtěte si náš článek, proč se na svatého Martina podává právě husa. 

 

Martin z Tours (316–397) byl římským vojákem, který konvertoval ke křesťanství. Následně z armády odešel a přidal se k církvi. Mezi lidmi si získal oblibu za svou laskavost, skromnost, střídmost a příkladný život. Když pak bylo potřeba obsadit post biskupa v Tours, lidé požádali právě Martina. 

 

Legenda praví, že se Martin necítil hoden tak vysokého postu, a proto se schoval do husince. Husy jej však prozradily svým kejháním. Druhá legenda uvádí, že husy svým kejháním rušily Martinovo kázání. Ať tak, nebo onak, v každém případě je stihl trest v podobě pekáče. 

 

Pravděpodobněji bychom však měli kořeny svatomartinské tradice hledat ve středověku a novověku. Za vlády císaře Karla Velikého (přelom 8. a 9. století) byl den sv. Martina termínem pro odvádění podzimních dávek vrchnosti. Na seznamu se nacházela též bílá vykrmená husa. Stejně tak dokládají spisy z 16. a 17. století, že i v českých zemích se vrchnosti odevzdávaly mimo jiné také husy. Další kronikáři pak zaznamenali, kterak si vrchnost hned na to pochutnávala na svatomartinské huse. 

 

HusaHusa

Husa 2021

 

Tradice svatomartinské husy se zachovala dodnes a její popularita nikterak neklesla. Pokud se ani vy nemůžete dočkat, máme pro vás dobrou zprávu. Ve Vinohradském Parlamentu a na Wevaru začínají svatomartinské hody už 10. listopadu a pokračují celý týden až do 16. listopadu. 

 

A co si pro vás tým Vinohradského Parlamentu v čele s šéfkuchařem Janem Pípalem připravil? Základem je sváteční husí kaldoun s bylinkovým knedlíčkem a zeleninou. Ten vás správně navnadí na další chod. Na výběr máte hned z několika hlavních jídel. Prvním z nich je tradiční husí stehno s červeným zelím a variací knedlíků (houskový a bramborový)

 

Moderní pojetí svatomartinské husy představuje grilované husí prso s bylinkami a pohankou s červenou cibulí, pistáciemi a libečkem. To vše přelité silnou šťávou s houbami a kadeřávkem. Za ochutnání rozhodně stojí také husí roláda s nádivkou z šunky od kosti. K ní podáváme tuřínové pyré, růžičkovou kapustu s kaštany a šťávu z černého piva. 

 

Pro gurmány pak máme opravdovou lahůdku: trhané husí maso s bramborovým knedlíkem plněným borůvkami, špekem a rozmarýnem a ozdobené škvarkovou drobenkou a karamelizovaným rakytníkem. 

 

HusaPrso Husi-kaldoun2 RoladaZhusy HusaRakytnik SvátečníHusa

Rovnou k vám

 

Svatomartinskou husu si můžete vychutnat po celý týden nejen ve Vinohradském Parlamentu, ale také na Wevaru. Pokud tedy nestíháte nebo zrovna prší nebo by si zbytek rodiny dal raději něco jiného, využijte náš rozvoz. Vybrané husí pokrmy dovezeme až k vám domů. A ostatní se k vám mohou buď přidat, nebo si vybrat cokoli z naší nabídky. My vám dovezeme vše najedou, v jedné tašce a hodovat už můžete společně. 

 

Nezapomínejte také na sladkou tečku v podobě dezertů od Cukráře Skály. K huse se kromě mladého vína skvěle hodí také sklenka dobře vychlazeného českého piva. I s tím vám umíme pomoct! A svatomartinské hody u vás doma mohou začít.

Objednejte třeba HNED