Wevar slaví své první narozeniny

Dnes uplynul přesně rok ode dne, kdy jsme doručili první objednávku. Wevar vznikl z jednoduché potřeby uspokojit rostoucí poptávku po online objednávkách a rozvozu, a zároveň z nutnosti nepřetěžovat kuchyně jednotlivých restaurací gastroaliance Together. Řešením se stala samostatná cloudová kuchyně s vlastním týmem, díky němuž si můžete v jednu chvíli objednat a nechat dovézt až domů pokrmy z restaurací Sia, Bruxx, Vinohradský Parlament a Brambory i dezerty od Cukráře Skály.

 

Dárek k narozeninám. Pro vás! 

Slavíme, a tak je jasné, že vám při té příležitosti nadělíme malý dárek. V průběhu celého května můžete využít při objednávce nad 300 Kč jednorázovou slevu v hodnotě 100 Kč. Stačí zadat kód BONUS100 a částka se automaticky odečte. Tak toho využijte, třeba k ochutnání nového menu
Sleva platí jednorázově a uplatnit ji musíte do 31. 5. 2022. Pro uplatnění slevy musíte být registrovaný zákazník. 

 

 

1ku1_kopie_2

 

Naši kuchaři tak musí v jednu chvíli zvládnout připravit jelení na smetaně a kulajdu stejně dobře jako jarní závitky a kung pao nebo mušle či kohouta na víně. Na vše pak nadále dohlíží šéfkuchaři jednotlivých restaurací skupiny Together. Tím zaručujeme, že kvalita dovezených pokrmů je stejná jako v samotném podniku.

 

Možnost objednat si z několika různých restaurací najednou je přidanou hodnotou, kterou momentálně žádná jiná služba nedokáže nabídnout. A co víc, kurýr celou objednávku přiveze naráz, v jedné tašce a v jeden čas. Tím končí domácí dohady o preferovanou kuchyni – každý si může objednat, na co má zrovna chuť.

 

Na co jsme pyšní? 

 

Během pouhého roku se nám podařilo urazit dlouhou cestu. Vytvořili jsme nejen stálou nabídku, ale také denní menu, které rozvážíme sedm dní v týdnu. Na základě vaší zpětné vazby jsme do něj navíc zařadili salát a dezert. K tomu jsme prodloužili svou provozní dobu, a to od 11 do 22 hodin, abychom vám mohli přivézt oběd i večeři či občerstvení na posezení s přáteli. 

 

Během roku jsme pro vás zavedli pravidelné víkendové akce. Máte tak možnost ochutnat lahodný český box s celou pomalu pečenou kachnou od Honzy Pípala, specialitu restaurace Sia v podobě pekingské kachny či asijský box od Jiřího Štifta nebo oblíbené sushi sety. 

 

Wevar nabízí také několik chlazených pokrmů. Jednou objednávkou a jednou cenou za dopravu vyřešíte jídelníček na několik dní. Objednat si přitom můžete až 14 dní dopředu, a to jak z chlazené, tak stálé nabídky, což usnadňuje plánování večírků a setkání s přáteli či rodinných sešlostí.

 

„Jedním z našich největších úspěchů je princip cloudové kuchyně, který nám umožňuje dovézt pokrmy z několika restaurací najednou a v kvalitě shodné se servisem v podniku. Nejvíce si ale vážíme toho, že si naši zákazníci zvykli plánovat své jídlo dopředu. A tak si už ve středu objednávají na páteční večer, protože vědí, že jim Wevar jejich objednávku přiveze včas,“ pochvaluje si za tým Wevar Karolína Šramlová.

 

A co dál?

 

Jaké jsou naše plány do budoucna? Velké! První metou pro nás bude změna stálého menu, kterou jsme sobě i vám nadělili k našim prvním narozeninám. 

 

Dalším aspektem, na který se chceme zaměřit, je firemní nabídka. Naše plně elektrická flotila vám tak doveze jídlo nejen domů, ale také do práce. „Pro firmy jsme připravili speciální menu a možnost skupinové objednávky, kterou v určený čas dovezeme. Tuto možnost opět považujeme za něco unikátního, co žádná podobná služba v Praze nedokáže svým zákazníkům nabídnout,“ vysvětluje Karolína Šramlová. Na obědu z Wevaru si tak můžete denně pochutnat spolu s kolegy.

 

Nasloucháme vám. Důkazem je nové menu

 

Jak již zaznělo, první narozeniny Wevaru jsme využili k výrazné obměně naší stálé nabídky. Zatímco v minulém roce jsme do menu zařadili pokrmy, které jsou specifické pro jednotlivé podniky gastroaliance Together, nyní jsme se řídili především vašimi přáními a zpětnou vazbou. 

 

„Zohlednění přání našich zákazníků se týká především většího výběru veggie jídel či možnosti nahradit maso v pokrmu rostlinnou alternativou. Například indonéskou restovanou rýži si nyní lze objednat s kuřecím, hovězím či vepřovým masem nebo grilovaným tempehem.“

 

Na co konkrétně se v aktualizované nabídce můžete těšit? Zařadili jsme lehčí pokrmy, které jsou ideální pro jarní a nadcházející letní období. Vyzkoušejte například quesadillu s trhaným kuřecím masem nebo grilovanou zeleninou, langoš à la slepice na paprice, poke nebo Bún bò Nam Bô.

 

Ale nebojte, o své oblíbené pokrmy z Wevaru nepřijdete. Na menu nadále zůstává náš bestseller kung pao stejně jako jarní závitky, tatarák z Bruxxu, kulajda nebo pečené lutyšské koule. 

 

 

 

Na další rok plný skvělého jídla!